21
PAź
2020

Konferencja o Bielsku-Białej – odwołana

Z przykrością informuję, że z powodu rosnącego w całym kraju zagrożenia epidemicznego interdyscyplinarna konferencja naukowa „Bielsko-Biała: Historia – Kultura – Sztuka. Kontynuacja” – przygotowana przez Wydział Humanistyczno-Społeczny ATH i Bielsko-Bialskie Towarzystwo Historyczne, zaplanowana na 15 października br. – została odwołana.

W obradach miało wziąć udział kilkudziesięciu prelegentów – w tym pracowników naukowych, absolwentów i doktorantów WHS, a także przedstawicieli instytucji naukowych i kulturalno-oświatowych Bielska-Białej. Patronat nad konferencją roztoczyli Prezydent Miasta Jarosław Klimaszewski i Rektor ATH prof. dr hab. inż. Jacek Nowakowski. [program w załączeniu]

Mimo odwołania konferencji, która – jeśli tylko będzie taka możliwość – zostanie zorganizowana w roku 2021 w ramach obchodów 70-lecia połączenia Bielska i Białej w jeden organizm miejski – trwają intensywne prace nad przygotowaniem monografii Czytanie Miasta 2 – Bielsko-Biała jako kulturowy palimpsest. Publikacja ta powinna ukazać się w Wydawnictwie Naukowym ATH na przełomie 2020 i 2021 roku.

PROGRAM KONFERENCJI

prof. Marek Bernacki